„Ślęża dla odkrywców” od 15 sierpnia w księgarniach!
Wyrasta nieoczekiwanie na wielkiej pustej przestrzeni, ma mnóstwo tajemnic, rzekomo ukryte są w niej skarby i poniemieckie fabryki. Można spotkać tu również duchy. Nie ma takiej drugiej góry na świecie. Masyw Ślęży wzbudza o wiele więcej emocji niż jakiekolwiek inne wzniesienie. Nawet na Dolnym Śląsku, obfitującym w barwne opowieści i niebanalnych ludzi, trudno znaleźć podobne miejsce, gdzie spotykają się wszelkiej maści ekscentrycy i outsiderzy: eksploratorzy, poszukiwacze przygód, miłośnicy historii oraz wszyscy ci, dla których Ślęża jest żywym organizmem.
– Jak odnaleźć najpiękniejsze zakątki w Masywie Ślęży?
– Czy w jej sztolniach zostały złożone nazistowskie depozyty?
– Dokąd wybrać się na magiczny spacer?
Joanna Lamparska, poszukiwaczka nieznanego i autorka przewodników „innych niż wszystkie” zaprasza w podróż wokół Śląskiego Olimpu. Ta książka łączy nie tylko porady turystyczne, historie okolicznych wiosek i pałaców oraz zagadki przeszłości z reportażem, ale jest przede wszystkim przepustką do najbardziej niezwykłej krainy, jaką przyjdzie Wam zwiedzać.
Obejrzyj zdjęcia Krzysztofa Góralskiego z okolic Ślęży
Ślęża jest bardzo tajemnicza i bardzo piękna
1. Domowe skarby mieszkańców okolicy
2. Dwór w Będkowicach i jego, pełen zapału, właściciel
3. Ślężański szaman
4. 1915 – niemieccy saperzy przygotowują ścieżki na Ślęży (archiwum rodziny Ślizów w depozycje Muzeum Ślężańskiego w Sobótce)
5. Bajkowy Zamek Górka